Wsiąść do pociągu: Europa

-dla: 2-5 osób,
-wiek: od 8 lat,
-czas gry: ok. 60-90 minut.

Więcej szczegółów

184,90 zł

-15,00 zł

Stara cena: 199,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Bezkonkurencyjna gra familijna z mapą Europy

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia.

Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu!

Wsiąść do Pociagu: Europa to druga część niezmiernie popularnej serii o wielkiej, kolejowej przygodzie. Gracze zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka.

Wsiąść do Pociągu: Europa to prosta i elegancka gra, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, spodoba się także doświadczonym graczom.

We Wsiąść do Pociągu: Europa gracze otrzymują na początku zestaw biletów (zadań), które mają zrealizować - na przykład "Warszawa - Madryt" czy "Paryż - Ateny". W czasie gry budują trasy z wagoników na mapie Europy, przy czym dwie osoby nie mogą przejechać tą samą trasą (chyba że jest tam podwójna linia).

Gra wymaga strategii i taktycznego myślenia, które pozwoli jak najkorzystniej zrealizować swoje zadania, zablokować przeciwników i przechwycić najlepsze trasy. Jednocześnie ma bardzo proste zasady, które można wyjaśnić w ciągu kilku minut!

Wsiąść do Pociągu: Europa jest szczególnie polecana osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi, co nie znaczy jednak, że nie stanowi wyzwania także dla wyrafinowanych amatorów tej rozrywki. To gra dla każdego - mogą się w nią bawić już kilkuletnie dzieci jak i dorośli ludzie. Udane połączenie elementów strategii i szczęścia pozwala na wygraną nawet początkującym.

To, co odróżnia edycję europejską od USA jest możliwość wykorzystania specjalnych budynków jakim są dworce. Jeżeli okaże się, że w plątaninie krętych tras inny z graczy zablokuje nam dostęp do upragnionego miasta - postawienie w tym miejscu dworca pozwala na skorzystanie z trasy należącej do innego gracza. Ponadto w trakcie gry napotkamy na planszy połączenia podziemne i wodne, które mają specjalne zasady dotyczące zajmowania tras. To prawdziwa uczta dla fanów Wsiąść do Pociągu!
dlaczego MUSISZ mieć tę grę?!

    Fantastycznie proste zasady, które można wytłumaczyć w trakcie rozkładania gry. To jedna z tych nielicznych gier, przy której naprawdę dobrze bawi się cała rodzina! Do tej gry uda Ci się zachęcić oporne rodzeństwo jak i nigdy-w-nic-nie-grających rodziców :)
    Mechanika gry banalnie prosta, a przy tym dająca ogromne możliwości wyboru i podejmowania strategicznych decyzji. Dzięki temu przy grze wspaniale bawią się 6-latki (sprawdzone), 12-latki (sprawdzone) jak i 30- czy nawet 40- latki!

Gra należy do obsypanej nagrodami serii Ticket to Ride:

    Zwycięzca Spiel des Jahres (2004)
    Finalista Deutscher SpielePreis (2004)
    Gra Roku 2004 w Japonii
    Gra Roku 2005 we Francji, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii
    Gra Roku 2006 w Norwegii, Włoszech
    Finalista Najlepsza Rodzinna Gra Roku według Games 100 (2005)
    Nominowana do Najlepszej Strategicznej Gry Roku przez International Gamers Award (2004)
    Zwycięzca International Gamers Award (2005)

Zawartość pudełka:

    plansza przedstawiająca mapę Europy z roku 1900
    240 kolorowych figurek wagonów
    15 kolorowych figurek dworców
    110 kart pociągów
    46 kart biletów
    5 drewnianych znaczników punktacji
    instrukcja
    numer dostępu Days of Wonder

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wsiąść do pociągu: Europa

Wsiąść do pociągu: Europa

-dla: 2-5 osób,
-wiek: od 8 lat,
-czas gry: ok. 60-90 minut.

RABATYGRATISY