Catan (osadnicy z Catanu)

-dla: 2-4 osób,
-wiek: od 10 lat,
-czas gry: ok. 45-60 minut.

Więcej szczegółów

159,90 zł

-20,00 zł

Stara cena: 179,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Polska edycja rewelacyjnej planszówki

Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej "miodności" grania. Teraz prezentujemy jej polską edycję!

Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.

Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar - prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje.

Pierwszy z graczy, który uzyska dziesięć punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart - wygrywa.

Dlaczego pokochasz tę grę?

    Osadnicy to gra, do której najczęściej się wraca. System budowania planszy i prowadzenia gry sprawia, że każda gra bardzo różni się od poprzedniej. Ta gra się po prostu nie nudzi!
    Jeśli wygrasz, wiesz, że wygrałeś dzięki przemyślanej strategii i mądrym decyzjom. Jeśli przegrałeś, czujesz, że byłeś bardzo, bardzo blisko zwycięstwa, zabrakło tylko odrobiny szczęścia.  Następnym razem z pewnością Ci się uda! ;)
    Gra nie bez powodu jest najczęściej nagradzaną grą na świecie.  Wiele dróg do zwycięstwa, handel między graczami, który czasami przybiera rozmiar prawdziwego targu, i wspomniana wcześniej błyskotliwa mechanika gry zauroczą każdego.

Zawartość pudełka:

    19 pól terenu
    6 części ramowych
    18 żetonów z liczbami
    95 kart surowców
    25 kart rozwoju
    6 kart pomocy
    96 pionków
    1 złodziej
    2 podstawki na karty
    2 kostki
    1 instrukcja
    1 almanach

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Catan (osadnicy z Catanu)

Catan (osadnicy z Catanu)

-dla: 2-4 osób,
-wiek: od 10 lat,
-czas gry: ok. 45-60 minut.

RABATYGRATISY