Agricola (wersja dla graczy)

-dla: 1-4 osób,
-wiek: od 2 lat,
-czas gry: ok. 90 minut.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

159,90 zł

-10,00 zł

Stara cena: 169,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Nowa, odświeżona edycja świetnej gry symulacyjno-ekonomicznej

Przenieśmy się w czasie do roku 1670. Zaraza szalejąca w Europie Środkowej od 1348 roku w końcu została przezwyciężona. Na nowo odżywa cywilizacja. Ludzie coraz częściej odnawiają i rozbudowują swoje domostwa. Łąki przekształca się w użytki rolne, na których uprawia się zboże i warzywa. Głód panujący przez ostatnie lata spowodował, że ludzie jedzą teraz więcej mięsa (nawyk, którego my - ludzie żyjący w dostatku - nie porzuciliśmy do dnia dzisiejszego).

Rozpoczynacie grę, posiadając dwóch członków rodziny, mieszkających w dwuizbowej drewnianej chacie. W każdej rundzie będziecie wysyłać członków rodziny do pracy, aby wykonywali różne akcje. Jeśli uzbierasz odpowiednią ilość drewna i trzciny, możesz rozbudować chatę oraz powiększyć rodzinę.

Powiększanie rodziny umożliwia wykonanie większej liczby akcji, ale również wiąże się z koniecznością pozyskiwania większej ilości żywności. W grze będziesz orać pola oraz je obsiewać, aby pozyskać żywność.

Zboże rosnące na polach i warzywa zbierasz podczas żniw. W tym samym czasie na świat przychodzą również młode zwierzęta. Abyś mógł rozwijać hodowlę, potrzebujesz ogrodzonych pastwisk, na których możesz wypasać owce, dziki i krowy. Pomocnicy oraz Usprawnienia wspomagają rozwój twojego gospodarstwa. Każda karta da ci konkretne korzyści w grze.

Punkty zwycięstwa możesz otrzymać za przebudowę drewnianej chaty w glinianą oraz za jej późniejszą przebudowę w kamienny dom. Najwięcej punktów zwycięstwa otrzymasz jednak przez przyczynianie się każdego dnia do zwiększenia komfortu życia i powiększenie rodziny.

W trakcie rozgrywki będziesz korzystać tylko z czternastu spośród 96 różnych kart Pomocników i Usprawnień. Gwarantuje to, że każda gra będzie inna. Dodatkowe zasady dotyczące gry w wariancie jednoosobowym oraz różnego rodzaju warianty gry zespołowej zapewniają możliwość gry w różnych warunkach oraz z osobami o różnym doświadczeniu.Zawartość pudełka:

    1 plansza główna
    4 plansze gospodarstw
    1 plansza na duże usprawnienia
    2 plansze rozszerzające planszę główną
    2 żetony pól akcji
    1 pole akcji "Praca dodatkowa"
    23 zaorane pola/izby drewnianej chaty
    16 izb glinianej/kamiennego domu
    36 żetonów "1 żywność"
    8 żetonów "5 żywności"
    3 żetony sugestii
    10 żetonów dóbr
    96 kart (usprawnień, pomocników, pól akcji)
    1 notes z tabelą punktów
    1 instrukcja
    1 załącznik gracza do instrukcji
    drewniane znaczniki (18 owiec, 15 dzików, 13 krów, 30 drewna, 24 gliny, 14 trzciny, 16 kamieni, 24 zboża, 18 warzyw, 1 znacznik gracza rozpoczynającego, 60 ogrodzeń, 16 obór, 20 członków rodziny)Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Agricola (wersja dla graczy)

Agricola (wersja dla graczy)

-dla: 1-4 osób,
-wiek: od 2 lat,
-czas gry: ok. 90 minut.

RABATYGRATISY